MBA za pieniądze Unii

Rafał Piętka
opublikowano: 10-06-2011, 00:00

Rafał Piętka

Wyższa Szkoła Zarządzania/ Polish Open University (POU)

Na studia MBA dofinansowane z Unii Europejskiej szkoły przeprowadzają taką samą rekrutację jak na studia pełnopłatne. Dbając o odpowiednio wysoki poziom studiów, przeprowadzamy szereg testów, które m.in. mają zweryfikować motywację uczestników. Kryteria przyjęcia do programu Executive MBA są wyśrubowane i spełniają je jedynie nieliczni, podobnie jak w programie bez dofinansowania. Są to kryteria narzucone nie tylko przez uczelnię, np. test psychometryczny, rozmowa kwalifikacyjna, znajomość języka angielskiego, wiek powyżej 30 lat, ukończone studia na poziomie licencjata lub inżyniera, minimum trzy lata praktyki zawodowej, ale również narzucone przez instytucję współfinansującą studia w ramach EFS. Chodzi o liczbę miejsc przeznaczonych dla osób w wieku powyżej 45 lat czy liczbę miejsc w programie ze względu na wielkość przedsiębiorstwa. Wszystko po to, by w programie uczestniczyły jedynie osoby najbardziej umotywowane, które chcąc rzeczywiście rozwijać swoją karierę.

Z naszych doświadczeń wynika, że słuchacze na studiach Executive MBA dofinansowanych z EFS są tak samo umotywowani jak kandydaci w programie bez dofinansowania. Wszystko zależy od nastawienia i motywacji, które kierują osobami podejmującymi studia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Piętka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu