mBank ma w koszyku kolejny start-up

opublikowano: 05-06-2019, 22:00

Polski bank znowu zainwestował, tym razem w branży HR. To już szósta spółka w porfolio mAcceleratora.

mBank finansuje start-upy za pośrednictwem mAcceleratora, funduszu venture capital, który zarządza kapitałem o wartości ponad 50 mln EUR. Dotychczas zainwestował już w sześć firm na wczesnym etapie rozwoju. Najnowszą jest HCM Deck — platforma do zarządzania procesami rozwojowymi pracowników. Młoda spółka w sumie pozyskała 3 mln EUR z trzech źródeł: mAcceleratora, funduszu Innovation Nest i od Rafała Sonika. mBank poza wsparciem finansowym zadeklarowałwsparcie w budowaniu sieci sprzedaży w Europie.

— Trwa wojna o talent, która wyszła daleko poza aspekty czysto płacowe. Obecnie pracownicy uważają organizację za atrakcyjną, jeżeli mogą w jej strukturach nieustannie się rozwijać i zwiększać swoje kompetencje. HCM Deck to intuicyjne, lekkie i łatwe w obsłudze narzędzie do zarządzania wiedzą i kompetencjami w firmie, które w niczym nie przypomina siermiężnych systemów HR z przeszłości — mówi Wojciech Chmielewski, partner zarządzający w mAccelerator.vc.

Fundusz stawia na „unikalne rozwiązania technologiczne, które mają potencjał zrewolucjonizować całe dziedziny gospodarki”. A taką, zdaniem Wojciecha Chmielewskiego, jest platforma HR stworzona przesz Szymona Janickiego i Rafała Niesłuchowskiego. Panowie mają ponadszesnastoletnie doświadczenie w branży szkoleniowej i znają jej główne bolączki.

— Dzięki HCM Deck pracownicy w jednym miejscu przy pomocy komputera lub urządzenia mobilnego mają dostęp do wszystkich aktywności firmowych: m.in. e-szkoleń, bazy wiedzy i najważniejszych firmowych wydarzeń — mówi Szymon Janicki, współtwórca HCM Deck.

Dla HCM Deck jest to już druga runda finansowania. Dwa lata temu finansowo wsparli ją Rafał Sonik i Innovation Nest. Wspólnie na konto spółki wpłacili 3 mln zł.

— Platforma HR stworzona przez Szymona Janickiego i Rafała Niesłuchowskiego to uniwersalne rozwiązanie, które może odnieść sukces w Polsce i za granicą. Każdy dział HR potrzebuje oprogramowania, które ułatwi im zarządzanie zasobami ludzkimi, a to właśnie robi HCM Deck. Pomaga organizować szkolenia, ale także m.in. mieć wgląd w ścieżkę kariery pracownika — mówi Marcin Szeląg, partner zarządzający w Innovation Nest — funduszu venture capital, który w swoim portfelu skupia ponad 30 spółek z Polski i z Europy.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Dla Rafała Sonika, polskiego rajdowca i przedsiębiorcy, to kolejna inwestycja, ale pierwsza w branży IT.

— Od wielu lat jestem wspólnikiem firmy MyNetwork, na bazie której powstał projekt platformy HCM Deck. Uznałem, że sprawdzeni wspólnicy, którzy rozwinęli już jedną dobrze prosperującą firmę, będą równieżwiarygodnymi partnerami w nowym start-upie. Powstał więc splot dwóch okoliczności. Po pierwsze sam byłem zainteresowany inwestowaniem w nowo powstające firmy. Po drugie mieliśmy już wspólną historię, która dawała gwarancję rzetelności — mówi Rafał Sonik.

Z platformy korzysta ponad 150 tys. pracowników m.in. w Decathlonie, Grupie Cyfrowy Polsat czy Nationale- Nederlanden.

— Spółka ma duży portfel klientów, świetnie radzi sobie w kraju i jest gotowa do wejścia na rynki europejskie. Potrzeby pracowników i działów HR w Polsce i w Europie są bardzo podobne. Pracodawcy nieustannie analizują, jak zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników — uważa Wojciech Chmielewski.

Zdobyte fundusze spółka zainwestuje w wejście na nowe rynki.

— Mamy ambicje, aby zostać globalnym liderem w naszej kategorii. Otrzymane wsparcie planujemy przeznaczyć na ekspansję zagraniczną oraz rozwój platformy w strategicznych obszarach — mówi Rafał Niesłuchowski, współtwórca HCM Deck.

Nad Wisłą ze start-upami współpracuje też BNP Paribas Bank Polska, który inwestuje w polskie innowacje za pośrednictwem Opera Tech Ventures, oraz PKO Bank Polski, który ma własny fundusz venture capital. mAccelerator zainwestował wcześniej w technologię z obszarów m.in. cyberbezpieczeństwa, robotyzacji procesów czy e-commerce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu