mBank szuka wierzących w złotego

opublikowano: 03-03-2016, 22:00

Struktura „Silny kurs IV” da zarobić tym więcej, im częściej kurs dolara do złotego będzie się mieścił w przedziale o szerokości 18 groszy.

Na roczną strukturę można się zapisywać do 7 marca, a najmniejsza możliwa wpłata to 1 tys. zł. Maksymalna wysokość odsetek nie jest jeszcze znana, ale naliczone i wypłacone zostaną dopiero w dniu zakończenia lokaty — na zasadach, które bank ustali zaraz po upływie okresu subskrypcji. Wiadomo, że zysk będzie iloczynem wpłaconej kwoty, kuponu i stosunku liczby dni „udanych” obserwacji do wszystkich dni obserwacji. Wartość kuponu nie będzie niższa niż 3,5 proc., natomiast dzień udanej obserwacji to taki, w którym kurs nie wypadnie z ustalonego w dniu otwarcia przedziału. Jego parametry znane będą więc dopiero 8 marca, kiedy podany przez NBP średni kurs pomniejszony zostanie o 15 groszy i powiększony o 3 grosze. Gwarancja odzyskania całego kapitału będzie obowiązywała tylko 8 marca przyszłego roku, a wypłata przed tą datą spowoduje naliczenie opłaty. Jej wysokość będzie zależna od daty zerwania, ale zakładając, że zdecydujemy się wycofać przykładowe 10 tys. zł już po 3 miesiącach, bank pomniejszy nasz depozyt o około 220 zł. Im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym opłata będzie niższa, ale trzeba pamiętać, że do „udanych” zaliczać będziemy tylko te dni, w których złoty nie osłabi się bardziej niż o 3 grosze. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane