Czytasz dzięki

McDonald’s oskarżany o "systemowe molestowanie"

opublikowano: 19-05-2020, 09:36

Międzynarodowa koalicja związków zawodowych złożyła skargę do OECD na McDonald’s, zarzucając globalnej sieci fast food „systemowe molestowanie seksualne” jej pracowników na całym świecie, pisze The Guardian.

Skarga została złożona w holenderskim biurze Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Wymieniono w niej szereg przypadków molestowania w restauracjach spółki. 

Sue Longley, sekretarz generalna International Union of Foodworkers zarzuciła amerykańskiej spółce „zgniłą kulturę” sięgającą samego szczytu. Podkreśliła, że McDonald’s nie podjął działań, aby rozwiązać problem molestowania i nie stosuje się do własnych wytycznych w tej sprawie.

Autorzy skargi informują, że złożyli ją w Holandii, bo miejscowe biuro McDonald jest „centrum nerwowym” spółki w Europie. Nie chcieli składać jej w USA sugerując, że nie byłaby tam właściwie potraktowana.

Związki nie domagają się od spółki żadnych pieniędzy, ale zależy im jedynie na rozpoczęciu z nią rozmów i wypracowanie planu walki z problemem molestowania w restauracjach McDonald’s na całym świecie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane