MCI w Czechach i JTT

Mariusz Zielke
opublikowano: 30-06-2004, 00:00

Giełdowy fundusz powołał spółkę do restrukturyzacji JTT i przedstawicielstwo w Pradze do wyszukiwania ciekawych projektów.

Czeskie przedstawicielstwo zostało uruchomione w związku z planami startu w 2005 r. kolejnego funduszu, który będzie inwestował w regionie Europy Środkowej. To pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo MCI. Giełdowa spółka zamierza inwestować w branże nowych technologii na rynkach czeskim i słowackim. Firmy, w które wejdzie fundusz, mają być potem sprzedawane inwestorom strategicznym lub wprowadzane na giełdę. Według zapowiedzi MCI, w latach 2004-06 zostaną zrealizowane co najmniej trzy inwestycje, na rynkacg czeskim i słowackim.

MCI poinformował również o powołaniu spółki Technopolis, do której przeniósł 40 proc. akcji w upadającym JTT, niegdyś jednym z największych dostawców komputerów. Celem działalności spółki jest kontynuowanie procesu restrukturyzacji JTT — podał fundusz.

MCI zapowiedział, że chce odkupić od syndyka JTT i na jego bazie zbudować „park technologiczny”.

W dalszej perspektywie planowane jest utworzenie sieci parków technologicznych na terenie całego kraju — poinformował MCI.

Nie udało nam się ustalić, o co konkretnie chodzi.

Odkup ma nastąpić do końca 2004 r. Zdaniem większości specjalistów, pozycję spółki będzie trudno odbudować. JTT upadło w wyniku m.in. kilkuletniej batalii z fiskusem, który niesłusznie zabrał spółce 10 mln zł rzekomo należnego podatku VAT od sprzedaży komputerów dla szkół.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MCI w Czechach i JTT