ME-2012: Surkis dopuszcza Euro 2012 w dwóch miastach

Jarosław Junko (PAP)
opublikowano: 22-12-2008, 16:33

Prezes Federacji Futbolu Ukrainy (FFU) Hryhorij Surkis ma nadzieję, że gospodarzami Euro 2012 w jego kraju będą cztery miasta, jednak - jak podkreślił - dla UEFA nie będzie tragedią, jeśli okaże się, że turniej będą mogły przyjąć tylko dwa z nich.

Powiedział o tym w poniedziałek na konferencji prasowej w Kijowie, podsumowującej tegoroczne przygotowania Ukrainy do piłkarskich mistrzostw Europy za cztery lata lata. "Będzie to oczywiście Kijów i jeszcze jedno miasto - to, które będzie do tego czasu najlepiej przygotowane" - podkreślił Surkis.

Szef FFU wyraził przy tym nadzieję, że Ukrainie i Polsce uda się zachować formułę "cztery na cztery", czyli po cztery miasta- gospodarze w każdym z dwóch państw, jednak - jak zaznaczył - ich ostateczna lista będzie znana w maju, kiedy UEFA ogłosi własną decyzję w tej sprawie.

Surkis nie wykluczył jednocześnie, że jeśli do maja wszystkie sześć miast Ukrainy otrzyma pozytywną ocenę UEFA, to turniej może odbyć się w sześciu miastach ukraińskich i dwóch miastach Polski. Jak zaznaczył, Kijów i Warszawa nie będą jednak prowadziły w tej sprawie nieczystej gry.

"Umówiliśmy się z polskimi kolegami, że nie będziemy robić nic, by przejąć większą część mistrzostw" - powiedział prezes FFU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Junko (PAP)

Polecane