Mecom otrzymał ofertę na polski oddział

opublikowano: 11-01-2013, 12:49

Europejska grupa wydawnicza Mecom Group otrzymała oferty zakupu dla części swojego biznesu w Polsce i Holandii, informuje Reuters. Nie ujawniono danych oferentów.

Mecom, do którego należy ponad 250 tytułów prasowych i 200 stron internetowych, także otrzymał informacje o zainteresowaniu inwestorów jego działalnością w Danii. Firma zapowiedziała, że wkrótce zaprosi wąską grupę potencjalnych nabywców do przeprowadzenia due diligence.

W przypadku polskiego oddziału Mecom Poland, prowadzone są już rozmowy z jednym zainteresowanym,

Decyzja spółki o sprzedaży części aktywów wynika ze spadku przychodów reklamowych, na kluczowych rynkach w tym polskim i duńskim. W minionym roku zmniejszyły się one o 17 proc. Zysk podstawowy, według szacunków wyniósł około 105 mln EUR.

Spółka, której zadłużenie na koniec grudnia 2012 r. wynosiło około 130 mln EUR prowadzi negocjacje z wierzycielami ws. przedłużenia o rok do końca października 2014 r. terminu spłaty bieżących kredytów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Reuters

Polecane