Mecom wpuszcza Point Group

KJ
23-04-2009, 00:00

Platforma Mediowa Point Group podpisała umowy z brytyjskim akcjonariuszem wydawcy Rzeczpospolitej. Sprawdzi kondycje Presspubliki.

Platforma Mediowa Point Group podpisała umowy z brytyjskim akcjonariuszem wydawcy Rzeczpospolitej. Sprawdzi kondycje Presspubliki.

Kolejny zwrot wokół PWR Rzeczpospolita.

"Zarząd Platformy Mediowej Point Group informuje, iż podpisał umowę z Presspubliką, związaną z możliwością przeprowadzenia procesu due- diligence tej spółki w celu oszacowania jej wartości. Umowa jest efektem prowadzonych rozmów dotyczących zakupu udziałów Presspubliki od funduszu Mecom" — czytamy w komunikacie giełdowej spółki.

— Mamy to na papierze, stąd dobry humor. Przez najbliższych parę tygodni będziemy przyglądać się Presspublice od środka, a nie zgadywać, w jakiej może być kondycji — komentuje Michał M. Lisiecki, prezes zarządu PMPG.

Mecom kontroluje 51 proc. akcji Presspubliki i nie ukrywa, że szuka na nie kupca. Pozostałe 49 proc. walorów jest w posiadaniu prywatyzowanego Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita. Tych najbliżej są Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe kontrolowane przez Zbigniewa Benbenka. Tylko ta spółka wpłaciła wadium w przetargu i jako jedyna jest właśnie w trakcie negocjacji ze skarbem państwa. PMPG wadium nie wpłaciła, argumentując, że w ostatnich tygodniach w Presspublice zaszło wiele zmian i bez ponownej analizy trudno ocenić jej wartość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mecom wpuszcza Point Group