MedApp przeskoczy na duży parkiet

opublikowano: 03-04-2019, 17:30

Spółka stawia na rozwój technologii i poszuka dla niej rynków zbytu. Otwiera się też na inwestorów.

Technologiczna spółka MedApp, rozwijająca autorski pakiet telemedyczny i narzędzia trójwymiarowej wizualizacji medycznej, szykuje się do przejścia z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych. Mateusz Kierepka, prezes spółki, zapowiedział, że złożenie prospektu do Komisji Nadzoru Finansowego nastąpi w drugiej połowie roku, a debiut na dużym parkiecie - w pierwszej połowie 2020 r.

MedApp proponuje rozwiązania telemedyczne i systemy rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, które umożliwiają zdalne monitorowanie zdrowia pacjenta i wspierają pracę chirurgów.
Zobacz więcej

MedApp proponuje rozwiązania telemedyczne i systemy rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, które umożliwiają zdalne monitorowanie zdrowia pacjenta i wspierają pracę chirurgów. ARC

- Oczekujemy poprawy płynności. Otwieramy się też na inwestorów. To dla nas jest bardzo ważne. Nie będzie dodatkowych emisji, planujemy resplit akcji – dodał prezes.

MedApp poszuka również odbiorców dla swoich technologii: narzędzia do wizualizacji przestrzennej m.in. dla kardiochirurgów, telemedycznej aplikacji do administrowania wyników badań pacjentów, np. w placówkach służby zdrowia, oraz aplikacji do monitorowania stanu zdrowia do indywidualnego użytku przez pacjentów. Poza Polską, gdzie rozwiązania są budowane i testowane, wyruszy do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Estonii, Kazachstanu i Azarbejdżanu. Spółka posiada certyfikaty umożliwiające wdrożenia w Europie i na Bliskim Wschodzie (ISO 13485), zabiega o certyfikat FDA dla rynku amerykańskiego. Deklaruje, że posiada wstępne umowy i podpisane listy intencyjne z odbiorcami. Ma też na koncie pilotaże zrealizowane w Polsce, w tym wykorzystanie sprzętu do przeprowadzenia 30 zabiegów.

- Sprzedaż dopiero teraz zaczyna rosnąć. Kluczowy dla nas jest rozwój aplikacji, ale także działu sprzedaży. Dążymy do tego, aby obsługą klientów na rynkach docelowych zajmował się nasz partner. W Polsce rozmawiamy z dwoma największymi dostawcami sprzętu do obrazowania – ujawnił Mateusz Kierepka.

W ekspansji zagranicznej liczy także na wsparcie np. Microsftu.


6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu