Media: Bank Anglii szykuje słowną interwencję

opublikowano: 26-09-2022, 15:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bank Anglii szykuje interwencję po tym jak funt był najsłabszy wobec dolara w historii, donosi The Telegraph nie podając źródła tej informacji.

Bank Anglii może wydać oświadczenie nawet jeszcze w poniedziałek w związku z rosnącą presją, aby udzielił wsparcia gospodarce. Interwencja ma być słowna. Jej celem jest uspokojenie rynków. W skrajnym przypadku, może to być podwyżka stóp procentowych na nieplanowanym posiedzeniu, pisze The Telegraph przypominając, że w ubiegłym tygodniu bank centralny podwyższył główną stopę do 2,25 proc.

Dziennik zastrzega, że wydanie oświadczenia przez Bank Anglii jest prawdopodobne, ale nie przesądzone.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Funt słabł w poniedziałek po tym jak minister finansów Kwasi Kwarteng ogłosił niedawno największą obniżkę podatków od 50 lat, sugerując możliwość dalszych podobnych działań w celu stymulacji wzrostu gospodarczego. Rynek przede wszystkim wystraszył się gwałtownego wzrostu zadłużenia państwa.

Funt słabnie obecnie o 0,1 proc. do 1,0849 USD. Wcześniej słabł do 1,0350 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane