Media Markt przeprasza za antypolskie reklamy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-03-2006, 18:43

Niemiecki koncern Media Markt przeprosił za wykorzystanie w radiowej i telewizyjnej kampanii reklamowej spotów odebranych przez Polaków jako obraźliwe i wycofał je z programu - poinformował PAP w środę zastępca ambasadora RP w Berlinie Wojciech Więckowski.

Niemiecki koncern Media Markt przeprosił za wykorzystanie w radiowej i telewizyjnej kampanii reklamowej spotów odebranych przez Polaków jako obraźliwe i wycofał je z programu - poinformował PAP w środę zastępca ambasadora RP w Berlinie Wojciech Więckowski.

W liście do ambasadora RP Andrzeja Byrta członek kierownictwa koncernu Klaus-Peter Voigt podkreślił, że celem kampanii była "informacja i rozrywka", a nie obrażenie czy urażenie kogokolwiek.

"Spot +Polska+ - jedna z ośmiu reklam - nawiązuje do niestety istniejącego stereotypu Polaka - złodzieja, bardzo go przerysowując, i w ten sposób demaskuje go jako prostacki i niesłuszny przesąd" - napisał przedstawiciel Media Markt.

Voigt wyraził ubolewanie, że część mieszkających w Niemczech Polaków odebrała reklamę jako obraźliwą dla narodu polskiego. "Wyrażamy głęboki żal" - czytamy w piśmie. 

Przedstawiciel Media Markt przypomniał, że koncern działa w 12 krajach europejskich i zatrudnia pracowników reprezentujących niemal wszystkie narody, zaś klienci sieci sklepów rekrutują się ze wszystkich grup etnicznych.

Jacek Lepiarz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Media Markt przeprasza za antypolskie reklamy