Czytasz dzięki

Media: polskie opiekunki rezygnują z pracy w Niemczech

  • PAP
opublikowano: 25-03-2020, 13:37

Z powodu epidemii koronawirusa Polki rezygnują z opieki nad niemieckimi seniorami; takim usługom grozi „upadek” – podaje publiczny serwis informacyjny Tagesschau.

Z dotychczasowej pracy zrezygnowała pani Ewa, która pełniła opiekę domową nad seniorem w Kolonii. „Boję się kontaktu z innymi ludźmi podczas podróży” - zacytował ją Tageschau. „Moja rodzina boi się o mnie i absolutnie nie chce żebym jechała” - tłumaczyła swoją decyzję.

Inna bohaterka artykułu postanowiła wkrótce opuścić miasto Dueren na zachodzie Niemiec, gdzie opiekowała się starszą kobietą. „Wrócę, gdy sytuacja się poprawi. Ale jeśli będzie tak, jak teraz, to wolę zostać w domu w Polsce” - powiedziała dziennikarzom.

Tagesschau dodaje, że rodzinie seniorki udało się poprzez agencję znaleźć nową opiekunkę z Polski, która wkrótce ma przyjechać.

Serwis podaje, że w RFN może pracować do 300 tys. opiekunek z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. „Wiele niemieckich rodzin jest uzależnionych od zagranicznej opieki domowej” - komentuje. Tego rodzaju usługom grozi „upadek”.

Według podanych w środę rachunków Instytutu im. Roberta Kocha (RKI), w Niemczech zidentyfikowano dotąd 31554 przypadki zachorowań i 149 zgonów. Używający innej metodologii liczenia Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podaje liczbę 33593 zakażeń i 164 zmarłych.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy