Media w PPWK, telekomy w MNI

KL
opublikowano: 08-07-2009, 00:00

Fuzji MNI i PPWK nie będzie. Docelowo każda z nich zajmie się inną branżą, ale będą miały udziały w obu pionach.

TREŚĆ E-MAILA:

Kiedy dojdzie do połączenia PPWK i MNI?

Paweł (nazwisko do wiadomości redakcji)

Takie pytania zadają firmie PPWK internauci, których przyciągnęła organizowana przez nas "Akcja Inwestor".

Fuzji MNI i PPWK nie będzie. Docelowo każda z nich zajmie się inną branżą, ale będą miały udziały w obu pionach.

MNI poinformowało niedawno, że jej spółki zależne uzgodniły plan połączenia z firmami należącymi do PPWK. MNI Telecom, spółka zależna MNI, ma przejąć operatora Neotel Communication. Z MNI Telecom połączy się także inny operator z grupy PPWK — Długie Rozmowy. Na to jest jednak potrzebna zgoda UOKiK. Z kolei MNI Premium ma wchłonąć zajmującą się usługami mobilnymi firmę El2 w zamian za swoje akcje.

To pierwszy etap łączenia spółek, należących do PPWK i MNI. Internauci, biorący udział w akcji inwestor pytają jednak, co z ewentualną fuzją obu podmiotów.

— Realizujemy plan, który przedstawiono na wspólnej konferencji, gdy MNI zainwestowało w PPWK. Oznacza to, że uporządkujemy aktywa tak, by każda ze spółek odpowiadała za jeden z filarów działalności — telekomunikację i usługi medialne — mówi Grzegorz Eider, prezes PPWK.

Choć w szczegółach rozwiązania strukturalne ulegają modyfikacjom, to od początku nie było mowy o połączeniu MNI i PPWK i obie spółki giełdowe miały pozostać odrębnymi podmiotami notowanymi na giełdzie.

— Nie zarzekamy się, że jest to w każdej sytuacji wykluczone. Jednak od początku była mowa o związkach kapitałowych i współpracy operacyjnej. Ten właśnie plan realizujemy — dodaje Grzegorz Eider.

— Po całej operacji PPWK ma odpowiadać za usługi medialne, a MNI za telekomunikację, obie jednak będą miały udziały w obu pionach — uściśla Piotr Majchrzak, prezes MNI.

W nowej grupie nie będzie miejsca na tradycyjną działalność kartograficzną (PPWK wydaje m.in. atlasy i przewodniki pod marką Copernicus).

— Nie jest to podstawowy biznes PPWK, będziemy więc starali się sprzedać część, obejmującą drukowane przewodniki — mówi Piotr Majchrzak.

W PPWK pozostanie działalność, związana z mapami cyfrowymi. Spółka zależna Red Lab (obecnie w trakcie zmiany na Navigo) zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla urządzeń GPS.

— Ta działalność rozwija się dobrze, zwłaszcza od kiedy zmieniliśmy strategię i skupiliśmy się na software, zamiast sprzedawać również sprzęt — mówi Grzegorz Esz, prezes Red Labu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane