Medialne veto prezydenta może zostać odrzucone

TM
11-07-2008, 10:21

Wojciech Olejniczak, szef klubu Lewicy, powiedział, że jeżeli PO zagwarantuje wprowadzenie do ustawy o rtv rozwiązania, które wyeliminują błędy i braki, które się w niej znalazły, "można będzie pomyśleć" o odrzuceniu weta prezydenta.

Nowela m.in. zmienia zasady wyboru członków KRRiT, rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych. Do odrzucenia weta w Sejmie potrzeba większości trzech piątych głosów. Ponieważ koalicja PO-PSL takiej większości nie ma, potrzebuje poparcia klubu Lewicy.

- Nie ma żadnego "dealu". Osobiście uważam, że należy doprowadzić do zmian w mediach publicznych, tu mówię już nawet o kwestiach personalnych - podkreślił w Radiu Zet szef klubu Lewicy.

Jak dodał, w środowisku SLD, a przede wszystkim wśród wyborców lewicy, "nie ma zgody na to, żeby media publiczne były zarządzane tak, jak dotychczas".

Przyznał jednak, że w nowej ustawie medialnej jest "bardzo wiele błędów".

- Należy, do głosowania weta, porozmawiać poważnie, jak kształtować docelowo media i jakie rozwiązania powinny zostać zgłoszone do laski marszałkowskiej - uważa szef klubu Lewicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Medialne veto prezydenta może zostać odrzucone