Medicover wszedł na giełdę w Szwecji dzięki fuzji

ELEKTROMONTAŻ-EXPORT S.A.
19-02-2001, 15:10

WARSZAWA (Reuters) - Akcje spółki Medicover, jednego z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce, Rumunii, Estonii i na Węgrzech weszły do obrotu na sztokholmskiej giełdzie dzięki fuzji firmy inwestycyjnej Oresa Ventures z Medicover Holding, podał w poniedziałek Medicover.

Oresa Ventures, fundusz typu venture capital, który ma 95 procent akcji Medicover Holding podał, że zamierza skoncentrować się w całości na inwestycjach na rynku medycznym. Planuje także stworzyć nowy fundusz, który będzie dysponował środkami w wysokości 75 milionów euro.

"Koncentrujemy naszą działalność na Medicover. Według naszych szacunków rynek prywatnych usług medycznych w Europie Środkowej będzie się w najbliższych latach niezwykle dynamicznie rozwijał" - powiedział Fredrik Ragmark, dyrektor zarządzający Oresa Ventures.

Medicover ocenia, że rynek usług medycznych w Polsce zwiększy się z 10 miliardów dolarów w 2000 roku do 15 miliardów dolarów w 2005 roku.

Do tej pory inwestycje w Medicover wyniosły 30 milionów euro.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ELEKTROMONTAŻ-EXPORT S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Medicover wszedł na giełdę w Szwecji dzięki fuzji