Medort planuje wejść na NewConnect w II kw.

KZ
14-04-2011, 10:51

Medort, działający w branży zaopatrzenia rehabilitacyjno-ortopedycznego, planuje wejść na rynek NewConnect w drugim kwartale tego roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

W ramach emisji prywatnej Medort SA planuje pozyskać środki od inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Planuje ekspansję sprzedaży hurtowej w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (m.in. na Węgrzech, w Rosji i w Niemczech).

Grupa Medort produkuje i dystrybuuje sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny w kanale hurtowym i detalicznym. Grupa jest dostawcą dla ponad 80 proc. odbiorców detalicznych na rynku i posiada sieć własnych salonów ortopedycznych w Polsce.
Produkcja grupy realizowana jest we własnym zakładzie zlokalizowanym w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz w oparciu o umowy outsourcingowe zawierane z producentami zagranicznymi oraz krajowymi.


W 2010 roku grupa miała 61 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Medort planuje wejść na NewConnect w II kw.