Medycy za dużo piją

MK
opublikowano: 19-12-2008, 00:00

Medycy za dużo piją

Lekarzu, ulecz sam siebie — z alkoholizmu, bo to już niemal zawodowa choroba medyków.

Około 20 proc. amerykańskich lekarzy cierpi na uzależnienie od alkoholu. Podobnie jest wśród policjantów i wojskowych. W Polsce, w 2006 r., w stanie wskazującym na spożycie przyłapano stu medyków. Połowa z nich trafiła pod sąd lekarski. Niestety, nikomu nie nakazano podjęcia leczenia odwykowego. Trzy lata temu portal medyczny Esculap.pl zamieścił na stronie internetowej ankietę z pytaniem: "Czy zetknąłeś się kiedyś bezpośrednio, w swoim otoczeniu z problemem alkoholizmu wśród lekarzy? "Tak, w wielu sytuacjach" — odpowiedziało aż 517 z ponad tysiąca respondentów. A 570 osób stwierdziło: "Tak, w sporadycznych przypadkach".

Z powodu pijaństwa można stracić nie tylko dobrą reputację, ale też pracę. Doświadczył tego m.in. 47-letni lekarz pogotowia ratunkowego, który pijany przyjechał do pacjentki w Terespolu (województwo lubelskie). Mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Policję wezwała córka pacjentki.

Jednym z powodów sięgania przez lekarzy po alkohol jest stres w pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Medycy za dużo piją