Megaprzetarg informatyczny w PSE

GSU
opublikowano: 16-03-2021, 17:05

Siedmiu wykonawców jest zainteresowanych przetargiem Polskich Sieci Elektroenergetycznych na wdrożenie Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne pod koniec ubiegłego roku ogłosiły przetarg na opracowanie, implementację i wdrożenie Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii (CSIRE) wraz z usługami wspierającymi. Przetarg realizowany jest według procedury negocjacyjnej. Postępowanie, którego budżet zainteresowane firmy szacują w przedziale na ok. 200-250 mln zł, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Swój akces zgłosiło siedmiu wykonawców.

Wniosek o dopuszczenie do postępowania złożyły Accenture, Fujitsu Technology Solutions i Comarch oraz konsorcjum Atende, Atende Industries i A2 Customer Care. Przetargiem zainteresowane jest też Asseco, które ubiega się o dopuszczenie do negocjacji wspólnie z włoską Exprivią i hiszpańskim Babel Sistemas de Informacion. Kolejne konsorcjum to DXC Technology Polska, DXC Technology Australia i NMG. Ostatni z wykonawców to konsorcjum CGI Information Systems and Management Consultants wraz ze spółkami CGI z Finlandii i Hiszpanii.

PSE wyłoni pięciu wykonawców, których zaprosi do dalszych negocjacji. O wyborze zdecyduje liczba punktów, które będą pochodną m.in. dotychczasowego doświadczenia.

Kluczowe zadania systemu to zapewnienie skutecznej i bezpiecznej wymiany informacji na rynku energii elektrycznej. W CSIRE, którego PSE będą operatorem, mają być gromadzone oraz przetwarzane informacje m.in. dotyczące procesu zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, czy dokonywania rozliczeń za dostarczanie oraz sprzedaż energii elektrycznej.

1 mln zł – tyle wynosi wadium w przetargu PSE na wdrożenie Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane