"Mein Kampf" bestsellerem w Niemczech

opublikowano: 03-01-2017, 14:22

Minął rok od czasu, gdy książka napisana przez Adolfa Hitlera po 70 latach od zakończenia II wojny światowej ponownie została wydana. W tym czasie stała się niespodziewanym bestsellerem w Niemczech, informuje agencja AFP.

Zobacz więcej

Adolf Hitler

Bloomberg

Do czasu publikacji w ubiegłym roku prawa autorskie do manifestu brutalnego dyktatora należały do Bawarii, która nie zgadzała się na druk z obawy przed rozbudzeniem sentymentów nazistowskich.

W momencie wygaśnięcia praw autorskich – 70 lat po śmierci autora – Instytut Historii Współczesnej w Monachium wydał książkę opatrzoną obszernymi przypisami. Popyt okazał się tak duży, że wydawca w ciągu roku kilkakrotnie wznawiał wydanie.

W ciągu roku sprzedanych zostało łącznie 85 tys. kopii „Mein Kampf”, co dla samego Instytutu, który zaplanował wydanie 4 tys. egzemplarzy, okazało się niemałym zaskoczeniem. W kwietniu ubiegłego roku książka wspięła się na pierwsze miejsce listy bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / "Mein Kampf" bestsellerem w Niemczech