Meksykanie grubsi niż Amerykanie

DI, PAP
opublikowano: 12-07-2013, 00:00

Meksyk wyprzedził Stany Zjednoczone pod względem wskaźnika otyłości mieszkańców — stwierdziła ONZ-towska Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa.

Według FAO, 32,8 proc. dorosłych Meksykanów jest otyłych (Amerykanów 31,8 proc.). Wskaźnik wśród meksykańskich dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 19 lat jest jeszcze wyższy — wynosi 38 proc.

Zarówno Meksyk, jak i USA wyprzedzają jednak takie kraje jak Egipt — 34,6 proc. otyłych i Kuwejt — 42,8 proc. Rekord natomiast należy do mieszkańców mikroskopijnego wyspiarskiego państewka Nauru na Pacyfiku, wśród których wskaźnik otyłości wynosi aż 71,1 proc.

Zdaniem ekspertów, znaczny wzrost liczby otyłych Meksykanów wynika z niekorzystnych zmian w sposobie ich odżywiania się. Zrezygnowali z tradycyjnej kuchni meksykańskiej na rzecz „żywności śmieciowej”, w tym przetworzonych kanapek i hamburgerów zawierających dużo mąki i cukru, oraz napojów gazowanych bogatych w cukier.

Potrawy tradycyjnej kuchni meksykańskiej natomiast, takie jak tortilla, fasola i chili, są o wiele zdrowsze, gdyż zawierają dużo błonnika i witamin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu