Meller: Najważniejszy był budżet UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-02-2006, 12:16

Minister spraw zagranicznych Stefan Meller powiedział podczas środowego posiedzenia rządu podsumowującego sto dni pracy gabinetu Kazimierza Marcinkiewicza, że wysiłek kierowanego przez niego resortu w tym czasie skupiał się przede wszystkim na przygotowaniu korzystnego dla Polski kompromisu w sprawie budżetu UE na lata 2007-13 i zagospodarowaniu jego wyników.

Minister spraw zagranicznych Stefan Meller powiedział podczas środowego posiedzenia rządu podsumowującego sto dni pracy gabinetu Kazimierza Marcinkiewicza, że wysiłek kierowanego przez niego resortu w tym czasie skupiał się przede wszystkim na przygotowaniu korzystnego dla Polski kompromisu w sprawie budżetu UE na lata 2007-13 i zagospodarowaniu jego wyników.

Uchwalenie budżetu Wspólnoty Meller nazwał "bezdyskusyjnym sukcesem premiera i Polski". Podkreślił, że to doświadczenie i postawa, jaką przyjęła podczas negocjacji Polska, powinny stać się trwałym atutem polskiej polityki zagranicznej.

Meller podkreślił, że Polska pozostaje w grupie niewielu państw, które mają zinstytucjonalizowany dialog strategiczny z USA. Zaznaczył też, że powołał w MSZ zespół do spraw stosunków polsko-rosyjskich. Dodał, że poprawa stosunków z Rosją jest jednym z najważniejszych celów jego misji w resorcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane