Czytasz dzięki

Mellon: to początek poważnej korekty

opublikowano: 19-06-2018, 18:31
aktualizacja: 19-06-2018, 18:33

Na amerykańskich rynkach akcji dominują spadki kursów, a Dow Jones oddał cały tegoroczny zysk. Jim Mellon, miliarder i szef Burnbrae Group przekonuje, że „to dopiero początek bólu”.

- Było dotychczas zbyt dużo samozadowolenia, zbyt dużo wykupów akcji przez spółki, co podtrzymywało rynek, zbyt duża koncentracja własności, szczególnie spółek technologicznych w USA. Nadszedł czas na bardzo poważną korektę, która moim zdaniem właśnie się rozpoczęła – powiedział Mellon w CNBC.  

Jim Mellon
Zobacz więcej

Jim Mellon fot. Bloomberg

Jego zdaniem, nasilenie obaw wojny handlowej z pewnością wpływa na rynek akcji, ale znacznie ważniejsze jest to iż akcje są już zbyt drogie.

- Amerykańskie sprzedawane są przy wskaźniku cena/zysk skorygowanym cyklicznie wynoszącym 32, czyli najdrożej w historii – powiedział Mellon. - Z pewnością to moment na dużą korektę – dodał.

Potwierdził, że jego zdaniem akcje są przewartościowane bardziej niż w 1929 roku i 2000 roku.

To początek poważnej korekty, moim zdaniem – powiedział Mellon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane