Menedżerowie opuszczają Work Service

opublikowano: 27-01-2019, 22:00

Po przeprowadzeniu restrukturyzacji zadłużenia z agencją pracy tymczasowej pożegnają się prezes Maciej Witucki i wiceprezes Tomasz Ślęzak.

Operacja się udała, za rehabilitację będzie odpowiadał już ktoś inny. W połowie grudnia po sześciu tygodniach intensywnych negocjacji z licznymi wierzycielami giełdowy Work Service spłacił część zobowiązań, pozyskał pieniądze od głównych akcjonariuszy i zrolował większość zadłużenia. — Teraz jako grupa możemy w końcu skoncentrować się na rozwoju biznesu — mówił wtedy Maciej Witucki, prezes Work Service’u.

Rozwojem biznesu będzie się jednak zajmował już ktoś inny. W piątek Maciej Witucki złożył — bez podania przyczyn — rezygnację ze stanowiska. Taką samą decyzję podjął Tomasz Ślezak, wiceprezes spółki.

— Bardzo dziękuję Maciejowi Wituckiemu i Tomaszowi Ślęzakowi za lata zaangażowania w zarządzania spółką a w szczególności za ostatnie miesiące w których management dokonał spektakularnego procesu restrukturyzacji zadłużenia. Równocześnie chciałbym poinformować, iż na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zaproponuje kandydaturę Macieja Wituckiego na członka rady nadzorczej — mówi Paul Sofianos, przewodniczący rady nadzorczej Work Service’u, cytowany w komunikacie spółki.

Nowym prezesem zostanie najprawdopodobniej Iwona Szmitkowska, która pracuje w spółce od 2003 r. i przeszła w niej drogę od prowadzenia oddziału w Bydgoszczy po fotel wiceprezesa, na którym zasiadła w 2013 r. Nad jej kandydaturą w lutym ma głosować rada nadzorcza.

— To zaplanowana zmiana — po przeprowadzeniu restrukturyzacji zadłużenia przyszła pora na decyzję, czy menedżerowie będą chcieli przez kolejnych kilka lat zarządzać mniejszą spółką niż wcześniej, czy rozstać się w tym momencie — słyszmy ze źródła zbliżonego do spółki.

Maciej Witucki, który w przeszłości był wieloletnim prezesem Orange Polska, a wcześniej Lukas Banku, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich menedżerów. Nie odpowiedział na nasze pytania o dalsze plany zawodowe, ale wiadomo, że będzie mocno zaangażowany w działania Konfederacji Lewiatan. W ubiegłym roku menedżer został jednym z dwojga — obok Beaty Stelmach — kandydatów na stanowiska prezydenta Lewiatana, które po dwóch dekadach ma opuścić Henryka Bochniarz. Na początku grudnia uzyskał formalną rekomendację zarządu Konfederacji. „Rekomendacja zostanie przedstawiona radzie głównej nowej kadencji, która dokona wyboru prezydenta na kadencję 2019-22. Wybory odbędą się w pierwszej połowie 2019 r.” — głosił komunikat Lewiatana.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel ZAtoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy