Menedżerowie Solarisa aresztowani na trzy miesiące

opublikowano: 14-12-2018, 10:04

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zatrzymał za kratkami wiceprezesa i dyrektora wielkopolskiej spółki.

Prokuratura oskarża dwóch menedżerów Solaris Bus & Coach o niegospodarność i pranie pieniędzy.

Solaris
Fot. Michał Kaźmierczak / FORUM

- Postanowieniem Sądu Rejonowego Poznań – Stare Miasto w Poznaniu z dnia 13 grudnia 2018 r. obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące – zaznacza prokurator Jacek Pawlak, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Wiceprezesa spółki i jednego z dyrektorów zatrzymali agenci CBA z Białegostoku. Akcja była przeprowadzona we współpracy z łotewską służbą antykorupcyjną KNAB, która w Rydze zatrzymała cztery osoby, w tym dyrektora odpowiedzialnego za przetargi w lokalnej miejskiej spółce komunikacyjnej Rigas Satiksme. Służby antykorupcyjne twierdzą, że przedstawiciele Solarisa przekazali mu 800 tys. EUR za załatwienie dostaw blisko 200 autobusów i trolejbusów do Rygi.

Pieniądze miały być „przeprane” w transzach pod pozorem płatności za fikcyjne usługi konsultingowe poprzez łańcuszek podstawionych spółek z Łotwy, Cypru, Hongkongu i Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane