Menedżerowie wykupili DI Investors

opublikowano: 23-06-2015, 00:00

Vestor Dom Maklerski — to nowa nazwa brokera po wykupie menedżerskim Domu Inwestycyjnego Investors.

Wartości transakcji nie ujawniono, a akcjonariat jest rozproszony — największymi udziałowcami są Jakub Bartkiewicz, Michał Meller i Tomasz Bardziłowski. Broker zmienił właścicieli (dotychczasowym był Investors Holding, który pozostanie jedynym udziałowcem Investors TFI), ale nie zmieni priorytetów. Tym jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w pozyskiwaniu kapitału.

— Rynek maklerski jest tak konkurencyjny, że jest na nim miejsce dla kilku dużych graczy. My mamy swoją zyskowną niszę — doradztwo dla MŚP, obsługa emisji obligacji, ale rozwijamy też inne działki, jak rynek pierwszych ofert publicznych akcji oraz private brokerage — mówi Jakub Bartkiewicz, prezes Vestor DM. Departament private brokerage ma konkurować o aktywa zamożnych klientów indywidualnych z bankowymi działami wealth management.

— Private brokerage to jednak inna usługa — architektury bankowesię zamykają, a my jesteśmy niezależną instytucją, która oferuje rozwiązania adekwatne do potrzeb klientów, a nie takie, które chce sprzedawać centrala banku — przekonuje Jakub Bartkiewicz. Departament zarządza obecnie aktywami o wartości 200 mln zł, a w tym roku ma „dobić” do 500 mln zł.

Inne plany na ten rok to 4-5 projektów IPO plus udziały w konsorcjach oferujących, 35 emisji obligacji o wartości około 1 mld zł, kilka transakcji fuzji i przejęć oraz zwiększenie z kilkunastu do około dwudziestu klientów usługi Equity Research Partner, czyli przygotowywania raportów analitycznych na zlecenie klienta. Vestor chce też zwiększyć udział w transakcjach polskich inwestorów na giełdach zagranicznych.

— Od startu działalności zwiększyliśmy przychody dziesięciokrotnie, nieustannie generując zyski. Liczymy na utrzymanie dynamiki wzrostu — dodaje Jakub Bartkiewicz. © Ⓟ

TFI
Pod jednym dachem, ale osobno

Operacja wykupu menedżerskiego domu maklerskiego, który dotychczas działał w ramach Investors Holding, jest neutralna dla Investors TFI. Będziemy kontynuować wzrost organiczny oparty na solidnej pracy nad produktami, jakości zarządzania oraz naszych wynikach. Musimy wyróżniać się na rynku takimi atutami jako w pełni niezależne TFI, niezwiązane z żadną grupą bankową — powiedział Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI, w rozmowie z ISBNews. Menedżer nie wykluczył debiutu akcji towarzystwa na warszawskiej giełdzie. Investors TFI, który ma siedzibę w tym samym biurowcu co Vestod DM (tyle że piętro niżej), zarządza aktywami o wartości 3,7 mld zł.

KOŁEM SIĘ TOCZY: DI Investors powstał na bazie m.in. FAS Polska, spółki z udziałem Jakuba Bartkiewicza. Po siedmiu latach prezes brokera zdecydował się na wykup, w czym pomogli mu inni menedżerowie. [FOT. WM]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane