MENiS: ruszają kolejne przetargi

Mariusz Zielke
10-06-2003, 00:00

Ruszyły kolejne przetargi na dostawę komputerów dla szkół wartości około 30 mln zł. Tym razem resort edukacji rozdzieli zamówienia w czterech rundach. W pierwszej największe szanse ma Optimus.

Wczoraj — z tygodniowym opóźnieniem — ruszyły kolejne przetargi na dostawę komputerów dla szkół. Tym razem resort zamówi ponad 10 tys. pecetów za prawie 30 mln zł. Przetargi podzielono na cztery regiony. W pierwszej turze największe szanse na zwycięstwo ma firma Biatel, która oferuje sprzęt Optimusa.

— O wyborze oferty w 100 proc. decyduje cena, więc jeśli w ofercie Optimusa nie ma żadnych błędów formalnych, pierwszą rundę wygra ta firma — mówi osoba zbliżona do przetargu.

Mimo że przetargi w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu (MENiS) są uważane za mało atrakcyjne ze względu na niskie marże, oferty złożyło aż 11 firm. Ceny wahają się od 6,7 mln zł do ponad 9 mln zł.

Jeżeli Optimus wygra ten przetarg, będzie to powrót tego dostawcy do szkół po roku przerwy. W 2002 r. firma ta nie wzięła udziału w żadnym przetargu dla MENiS i zamówieniami podzieliły się spółki dostarczające sprzęt NTT i JTT.

Także ci dostawcy dostarczyli komputery w rozdaniu z początku 2003 r.

— Po absencji w 2002 r. Optimus wystartował w przetargach na początku 2003 r. wspólnie z 2Si, ale nie zaoferował atrakcyjnych cen i przegrał — mówi jeden z dostawców komputerów dla MENiS.

Na początku 2003 r. resort edukacji zamówił około 7 tys. komputerów za ponad 20 mln zł. Po raz pierwszy zdarza się, że w ciągu jednego roku rozpisano dwa razy przetargi na dostawę komputerów do szkół.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MENiS: ruszają kolejne przetargi