Mennica Legacy Tower nad ziemią

opublikowano: 04-12-2017, 22:00

Biura

Zgodnie z harmonogramem 27 listopada 2017 r. zakończyła się budowa czterokondygnacyjnego podziemia wieżowca Mennica Legacy Tower, powstającego przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Ta inwestycja realizowana jest przez Golub GetHouse i Mennicę Polską. Budowa Mennica Legacy Tower rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Obecnie na poziomie parteru wykonywana jest już część nadziemna konstrukcji. Na poziomach podziemnych rozpoczęto natomiast roboty murowe.

— Od teraz każdego tygodnia powstanie jedno z 32 pięter. Za niespełna osiem miesięcy cała ponad 140-metrowa konstrukcja wieży będzie gotowa. Realizacja podziemia była bardzo wymagająca z uwagi na bliskość linii metra oraz trudne warunki gruntowe. Dodatkowo w czasie robót ziemnych natrafiliśmy na niewybuch z okresu II wojny światowej. Obecnie na placu budowy trwa montaż systemu szalunków samowznoszących ACS, które zostaną wykorzystane jako element zabezpieczający przed silnym wiatrem na dużych wysokościach — mówi Piotr Turchoński, dyrektor rozwoju Golub GetHouse.

W 140-metrowej wieży i sąsiadującym z nią 43-metrowym budynku zachodnim znajdzie się 65 630 mkw. powierzchni biurowej. Projekt architektoniczny przygotowała renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, jej lokalnym partnerem jest biuro projektowe Epstein, a generalnym wykonawcą inwestycji firma Warbud. Wieżowiec powstaje zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM na poziomie Outstanding. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu