Mercator dołuje po wynikach

opublikowano: 15-04-2019, 10:12

Kurs Mercatora Medical, producenta rękawic medycznych, wyraźnie spada po publikacji wstępnych wyników za I kwartał 2019 r.

Spółka co prawda zwiększyła o 35 proc. r/r przychody do 121 mln zł, ale EBITDA spadła o 74 proc. do 2 mln zł. Strata netto to 2 mln zł, wobec 4,9 mln zł zł zysku przed rokiem.

Pogorszenie rentowności dotyczyło obu segmentów - w produkcji presja konkurencyjna przełożyła się na spadek cen i zwiększenie podaży produktów z niższych segmentów. 

"Jednocześnie wzrosła cena lateksu naturalnego i umocnił się kurs THB/ USD. W dystrybucji, pogorszenie wyników to efekt głównie konieczności wyprzedaży towarów zakupionych w 2018 r. (po względnie wysokich cenach). Wg. Zarządu kumulacja negatywnych zjawisk w segmencie miała miejsce w 1 kw. 2019. Od kwietnia obserwowana jest istotna poprawa rentowności segm. dystrybucyjnego, przez co Spółka spodziewa się stopniowej poprawy wyników segmentu od 2 kw. 2019r." - napisali w porannym komentarzy analitycy Trigon Domu Maklerskiego.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu