Mercedes z najlepszym lipcem wszech czasów

opublikowano: 07-08-2019, 13:04

Nigdy wcześniej Mercedes nie sprzedał tak wielu samochodów w lipcu jak w tym roku. Grupa sprzedała prawie 189 tys. aut czyli o 12,7 proc. więcej niż rok temu - i dwucyfrowy wzrost we wszystkich ważnych regionach, informuje faz.net.

Daimler sygnalizuje, że to nie jest niespodzianka. "Najlepszy lipiec w historii sprzedaży Mercedes-Benz potwierdza nasze pozytywne oczekiwania na najbliższe miesiące", mówi Britta Seeger, członek zarządu Daimler odpowiedzialna za rozwój.

Akcje Daimlera wzrosły o 1 proc. do 43,72 EUR do południa, po tym jak w poprzednich dniach straciły na wartości z powodu amerykańsko-chińskiej wojny o handel.

W ciągu 13 miesięcy koncern Daimler obniżył jednak prognozy zysku czterokrotnie i dwukrotnie tylko tego lata.

To "wszystko nie jest zadowalające", powiedziała około dwóch tygodni temu prezes Daimlera Ola Källenius, kiedy zaprezentował wyniki pierwszego półrocza. W następnym zdaniu wyraził jednak przekonanie: "oczekujemy silnej poprawy w drugiej połowie roku, ponieważ mamy silne portfolio produktów”.

Lipcowe dane dotyczące sprzedaży wydają się wyraźnie potwierdzać te słowa. Klasa kompaktowa, w której nastąpiły pewne zmiany w modelu, a więc tymczasowo spadła sprzedaż, wzrosła w lipcu o prawie 30 proc. Ale Mercedes odnosi sukcesy również w bardziej dochodowych segmentach: 10 proc. wzrost sprzedaży w klasie C, 11 proc. w klasie E i w luksusowej klasie S prawie 18 proc.

Zdecydowanie najważniejszym rynkiem zbytu dla modelu luksusowego są Chiny. Z łączną liczbą sprzedanych 59 tys. mercedesów (plus 13 proc.), Chiny pozostają zdecydowanie najważniejszym jednolitym rynkiem. W Niemczech, Mercedes sprzedał w lipcu 26 tys. aut, 18 procent więcej niż w poprzednim roku. W Stanach Zjednoczonych, wzrost wyniósł prawie 23 proc. do 24,6 tys. aut.

W liczbach bezwzględnych są to rekordowe wyniki dla Mercedesa. Jednak fakt, że wzrosty są tak duże, wynika również z efektu bazy - ponieważ w lipcu ubiegłego roku Mercedes po raz pierwszy odnotował spadek sprzedaży o 8 proc., częściowo z powodu ówczesnej zmiany modelu wysokonakładowej klasy C.

Ponadto latem ubiegłego roku pojawiły się pewne problemy z dostępnością pojazdów po tym, jak pożar u dostawcy w USA doprowadził do problemów z produkcją. Daimler oczekuje, że w szczególności modele SUV-ów montowane w Tuscaloosa, które są teraz dostępne na większą skalę, będą w nadchodzących miesiącach oferować dalszy potencjał wzrostowy.

Problemy ze sprzedażą w drugiej połowie ubiegłego roku spowodowane były również pierwszymi ograniczeniami rejestracyjnymi dla niektórych modeli silników wysokoprężnych.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy