Meritum bez Karpińskiego

ET
opublikowano: 17-04-2009, 00:00

Mariusz Karpiński położył

Mariusz Karpiński położył

fundamenty pod Meritum

Bank. Budowy nie dokończy.

Wczoraj podał się do dymisji

z funkcji prezesa.

Był najdłużej urzędującym prezesem w historii GE Money spośród wszystkich szefów tego banku w 50 krajach świata. Został nim w maju 1994 r. Po 14 latach pracy dla Amerykanów, w grudniu 2007 r., odszedł z banku. Stało się to w czasie, gdy GE Money Bank dobił targu na przejęcie tego, co zostało z BPH po fuzji z Pekao. Mówiło się wówczas, że Amerykanie w fotelu prezesa połączonych banków widzą raczej Józefa Wancera, prezesa Banku BPH, i Mariusz Karpiński, który nie chciał być "drugi" w banku, zdecydował się odejść. Tym bardziej że dostał ciekawą ofertę od funduszu Innova Capital, który właśnie odkupił od Aleksandra Gudzowatego niszowy Bank Współpracy Europejskiej. Na tym fundamencie Mariusz Karpiński chciał zbudować nowoczesny bank dla klasy średniej oraz firm mikro, małych i średnich. W ubiegłym roku BWE zmienił szyld na Meritum Bank.

Wczoraj Mariusz Karpiński niespodziewanie podał się do dymisji. Powody rezygnacji z funkcji tłumaczy względami osobistymi. Obowiązki prezesa przejęła Joanna Krzyżanowska, wiceprezes banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu