Merkel gani amerykański protekcjonizm

IAR
opublikowano: 31-01-2009, 13:26

Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego w  Davos podkreślają konieczność międzynarodowej współpracy w walce z kryzysem. W  Szwajcarii już czwarty dzień setki biznesmenów i polityków biorących udział w  corocznym szczycie będą się starali znaleźć sposób rozwiązania problemów, z  którymi boryka się wiele państw na świecie.

Zdaniem brytyjskiego premiera Gordona Browna konieczne jest wypracowanie przez społeczność międzynarodową wspólnego stanowiska, które pozwoli na skuteczną walkę z kryzysem. Szef brytyjskiego rządu wyraził też przekonanie, że współpraca jest jedynym skutecznym sposobem osiągnięcia celu wobec faktu, że gospodarki współczesnych państw są ze sobą powiązane.

Z kolei niemiecka kanclerz Angela Merkel podkreśliła konieczność ochrony otwartego rynku. W ten sposób odniosła się do planów wsparcia przez rząd Stanów Zjednoczonych amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jej zdaniem taki krok jest niepokojący i prowadzi do protekcjonizmu. Angela Merkel zaproponowała też utworzenie Rady Ekonomicznej ONZ, która pozwoliłaby na skuteczniejszą współpracę międzynarodową w zakresie gospodarki.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos potrwa do jutra.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Merkel gani amerykański protekcjonizm