Czytasz dzięki

Merkel: powrót do zrównoważonego budżetu w 2022 r.

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 08-10-2020, 16:59
aktualizacja: 08-10-2020, 17:59

Jeśli będzie to możliwe, Niemcy powinny powrócić do zrównoważonego budżetu już w 2022 r., uważa kanclerz Angela Merkel, cytowana przez agencję Reuters.

Będzie to wymagało ogromnej determinacji i dyscypliny - powiedziała Merkel odnosząc się do faktu, że największa europejska gospodarka w trakcie pandemii zaciąga rekordowy dług.

Angela Merkel
Zobacz więcej

Angela Merkel fot. Bloomberg

Kanclerz krytycznie ustosunkowała się do propozycji ministra pracy, który apeluje, by dać ludziom prawo do pracy w domu. Stwierdziła, że propozycje z tym związane nie zostaną uchwalone w tym okresie legislacyjnym.

Niemiecki rząd zaciągnął już w tym roku rekordowo wysokie pożyczki w kwocie około 218 mld EUR i przewiduje nowy dług netto w wysokości 96,2 mld EUR w 2021 r. w celu sfinansowania dalszych działań mających przeciwdziałać skutkom kryzysu związanego z koronawirusem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane