MetLife i Generali nie mogą dogadać się w sprawie ceny

opublikowano: 04-12-2019, 14:33

Rozmowy włoskiego Assicurazioni Generali z amerykańskim MetLife w sprawie kupna dużej części jego europejskiego biznesu, w tym w Polsce, utknęły na kwestii ceny, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Zobacz więcej

Generali, siedziba główna w Rzymie

Bloomberg

Informatorzy agencji twierdzą, że to Generali zgłosiło się pierwsze do MetLife wcześniej w tym roku oferując przejęcie  większości jego europejskiego biznesu. Twierdzą także, że włoski ubezpieczyciel jest zainteresowany działalnością MetLife w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i wschodniej Europie, ale nie może się dogadać z Amerykanami w sprawie ceny oraz struktury transakcji. Osiągnięcie porozumienia w tym roku jest już prawdopodobnie niemożliwe, twierdzą anonimowi informatorzy Reutersa, według których Generali będze mogło wznowić negocjacje dopiero po publikacji rocznych wyników, co ma nastąpić 14 marca 2020 roku.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy