Metro: doradca będzie w listopadzie

Krzysztof Kluska
opublikowano: 23-08-2001, 00:00

Metro: doradca będzie w listopadzie

Władze Warszawy zamierzają w listopadzie wyłonić doradcę prawno-finansowego, który zajmie się przygotowaniem planu inwestycji związanych z dokończeniem budowy I nitki (północ-południe) i wykonaniem II nitki (wschód-zachód) metra. Wstępne szacunki zakładają, że oba te przedsięwzięcia mogą kosztować ponad 8,3 mld zł. Rozbudowa metra ma być realizowana w nowej, partnersko-publicznej formule finansowania. Prywatny inwestor lub konsorcjum kilku firm wykona i sfinansuje całe przedsięwzięcie, a miasto będzie spłacać inwestycję przez około 30 lat.

Według Pawła Piskorskiego, prezydenta Warszawy, wybrany w przetargu doradca ma wskazać najdogodniejsze sposoby przeprowadzenia inwestycji, głównie od strony finansowej, oraz zająć się przygotowaniem umów z potencjalnymi wykonawcami i podmiotami, które wezmą udział w finansowaniu budowy metra. Zgodnie z planem, na początku września powinno ukazać się ogłoszenie o przetargu, a na początku listopada nastąpi podpisanie umowy z firmą doradczą, która zajmie się przygotowaniem inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu