Mewa obiecuje zrealizować cele

ML
opublikowano: 17-04-2008, 00:00

Notowania praw poboru odzieżowej spółki rozczarowują jej prezesa i cały rynek, ale zarząd nadal liczy na inwestorów.

Notowania praw poboru odzieżowej spółki rozczarowują jej prezesa i cały rynek, ale zarząd nadal liczy na inwestorów.

Koniunktura na giełdzie nie sprzyja odzieżowej spółce z Biłgoraja. Prawa poboru Mewy, handlującej damską odzieżą i bielizną, od początku notowań (od poniedziałku) spadły już o 83,3 proc.

— Mimo wszystko liczymy, że emisja będzie objęta. Niezależnie od tego będziemy realizować założone cele emisyjne. Jeśli zabraknie nam pieniędzy, zwrócimy się do banków o pożyczkę — mówi Dorota Kenicer, wiceprezes spółki.

Ze sprzedaży blisko 2,6 mld papierów po 1 groszu Mewa, zarządzająca takimi markami, jak Lookat i Szame, liczy na uzyskanie 25 mln zł. Większość pieniędzy, bo około16 mln zł, zamierza przeznaczyć na przejęcia w branży. Pierwsze akwizycyjne kroki spółka ma już za sobą. Po zakończeniu oferty publicznej za 7 mln zł kupi krakowską firmę No Name, handlującą odzieżą w 26 salonach pod marką Cotton Club. W 2006 r. przychody tej firmy przekroczyły 9 mln zł, a zysk operacyjny wyniósł 301 tys. zł. Mewa zamierza rozwijać sieć sklepów przejętej marki na terenie całego kraju. Biłgorajska spółka chce stworzyć komplementarną ofertę dla pań, dlatego planuje przejmowanie kolejnych podmiotów z branży.

— Rozmawiamy z kilkoma firmami, które mają własną sieć dystrybucji. Nie wykluczamy, że do kolejnego przejęcia dojdzie jeszcze w tym roku — mówi Dorota Kenicer.

Pieniądze z emisji pójdą też na na dokapitalizowanie Mewy (6 mln zł) i spółki zależnej Szame (3 mln zł). Nie najlepsza sytuacja na giełdzie pokrzyżowała plany Mewie, która chciała w tym roku wypuścić Szame na giełdę.

— Poczekamy na lepsze czasy, a Szame będzie się rozwijać za pieniądze z emisji Mewy — mówi wiceprezes.

Na zamknięciu wczorajszej sesji za akcję spółki płacono 0,3 zł, czyli tyle samo co dzień wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu