Mężczyzna zastrzelony podczas gry w Pokemon Go

Pokemon Go to nie tylko zabawa, ale i zagrożenie dla życia uczestników tej mobilnej rozrywki. Potwierdza to kolejny przypadek śmierci poniesionej w trakcie gry w tę najpopularniejszą obecnie aplikację na urządzenia mobilne.

Jak donosi agencja Associated Press, uczestniczący w poszukiwaniu Pokemonów, 20-letni mężczyzna został zastrzelony na nadbrzeżu w San Francisco. Do morderstwa, przez nieznanego wciąż napastnika doszło w parku wodnym niedaleko Ghiradelli Square, jednej  z atrakcji tego północnokalifornijskiego miasta. 

Tłum graczy w Pokemon Go w parku La Villette w Paryżu
Zobacz więcej

Tłum graczy w Pokemon Go w parku La Villette w Paryżu

PHOTOPQR/LE PARISIEN/MAXPPP/FORUM

Znajomi ofiary potwierdzili, że Calvin Riley kiedy został zastrzelony, grał z przyjaciółmi w przebój studia developerskiego Niantic i japońskiego potentata rynku gier wideo, koncernu Nintendo. Twierdzą, że nieznany osobnik po prostu podszedł, strzelił ofierze w plecy i uciekł.

Nie jest do końca jasne, czy zabójstwo można bezpośrednio wiązać z grą Pokemon Go, która w ostatnich tygodniach stała się fenomenem na skalę światową doprowadzając do prawdziwej histerii.

Faktem jest jednak, że popularność gry przyniosła również niekorzystne konsekwencje codziennemu życiu. Wielu właścicieli nieruchomości skarży się na graczy, zarzucając im wchodzenie bez pozwolenia na prywatny teren, częste niszczenie i dewastację prywatnej własność w poszukiwaniu ukrytych potworów.

To już nie chodzi o pojedyncze osoby. Często mamy do czynienia z prawdziwym tłumem osób, który nie zważając na nic robi wszystko byle tylko dostać się w miejsce wskazane w aplikacji - twierdzi jeden z amerykańskich stróżów prawa.   

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Mężczyzna zastrzelony podczas gry w Pokemon Go