MF planuje zniesienie VAT od charytatywnych SMS-ów

DI, PAP
opublikowano: 27-01-2010, 15:45

Jest szansa, że wkrótce fiskus zrezygnuje z  pobierania VAT od charytatywnych SMS-ów. Resort finansów kończy prace nad wprowadzeniem odpowiedniego rozwiązania - poinformował w środę PAP wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Wiceminister powiedział, że na razie jest za wcześnie, by ujawnić, na czym będzie polegać zmiana. Zaznaczył jednak, że wkrótce propozycja będzie gotowa. "To nie jest odległy termin. Kwestia około tygodnia" - powiedział Maciej Grabowski. Opracowywane przez MF rozwiązanie podlega obecnie wewnątrzresortowym konsultacjom.

Fundacje dobroczynne od dłuższego czasu walczą o zdjęcie VAT z charytatywnych SMS-ów. Zawierają one umowy z operatorami, którzy udostępniają im specjalny numer telefoniczny. Opłaty za SMS-y wysyłane na ten numer operator przekazuje na rzecz organizacji. Są jednak one pomniejszone o 22-proc. podatek zawarty w cenie każdego SMS-a, który operatorzy odprowadzają do urzędu skarbowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane