MF ściąga doradców od IT

Grzegorz Suteniec
opublikowano: 22-12-2017, 15:59
aktualizacja: 22-12-2017, 16:05

W resorcie finansów powstała grupa ekspertów, która ma doradzać w sprawach informatyzacji. Są w niej znane nazwiska.

W Ministerstwie Finansów (MF) powstała grupa ekspertów, która ma doradzać w sprawach informatyzacji resortu. W jej skład pod koniec października powołani zostali m.in.: Piotr Woźny, który do wiosny był wiceministrem w resorcie cyfryzacji (obecnie doradza Mateuszowi Morawieckiemu ws. smogu i jest typowany na nowego ministra od smogu), Piotr Alicki, prezes Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR), Piotr Trętowski, wiceprezes KIR, oraz Adam Marciniak, wiceprezes PKO BP.

W skład rady ekspertów weszli także:  Przemysław Koch, pełnomocnik ministra rozwoju i finansów ds. IT, Jarosław Abramczyk, dyrektor Centrum Informatyki resoru finansów, prezes Aplikacji Krytycznych Piotr Towarek, Maciej Wyszoczarski i Adam Sekuła.

Jak informuje MF członków grupy powołali Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów i Szef Krajowej Administracji Skarbowej na podstawie porozumienia o współpracy przy opracowaniu koncepcji rozwoju służb informatycznych resortu  finansów zawartego pomiędzy tymi organami 20 października br. Eksperci pełnią swoje funkcje społecznie.

Zgodnie z porozumieniem do zadań grupy należy m.in.: wypracowanie rekomendacji dotyczących zadań i struktury służb informatycznych resortu finansów, opracowanie modelu zarządzania służbami informatycznymi, czy opracowanie koncepcji powiązań służb informatycznych jednostek organizacyjnych KAS ze służbami informatycznymi resortu finansów znajdującymi się poza KAS. Poza tym eksperci mają opracować w zależności od potrzeb: rozwiązania kierunki strategiczne oraz priorytety w zakresie rozwoju służb informatycznych resortu finansów oraz przygotować ramy współpracy pomiędzy MF i KAS a podmiotami komercyjnymi w dziedzinie dostarczania rozwiązań informatycznych wspierających proces poboru podatków i obsługi podatnika. Mają pomagać też przy negocjacjach z dostawcami rozwiązań dla MF i KAS.

Jak informuje MF ramy czasowe realizacji zadań wynikających z zakresu współpracy nie zostały sprecyzowane, a termin ich zakończenia zależy od bieżących ustaleń.

Powołanie doradców to kolejne zmiany  w obszarze IT MF. Według nieoficjalnych informacji "PB" to z rekomendacji m.in. Piotra Woźnego, prezesem Aplikacji Krytycznych został niedawno Piotr Towarek, który, wcześniej był dyrektorem w Centralnym Ośrodku Informatyki, nadzorowanym przez Piotra Woźnego w czasie jak był podsekretarzem stanu w MC.

W grudniu z kolei, nowym dyrektorem IT w MF został Piotr Patroński, który przez ostatnie sześć lat związany był z PKO BP, podobnie jak Przemysław Koch, powołany w listopadzie na  pełnomocnika ministra rozwoju i finansów ds. informatyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MF ściąga doradców od IT