MF: więcej obligacji w sierpniu

Marek Knitter
opublikowano: 09-08-2001, 00:00

MF: więcej obligacji w sierpniu

Na wczorajszym przetargu popyt na obligacje 10-letnie wyniósł 850 mln zł. MF sprzedało papiery o wartości 300 mln. Resort zwiększy w sierpniu emisję 3-letnich obligacji detalicznych o 400 mln zł.

10-letnie obligacje skarbowe cieszyły się raczej umiarkowanym zainteresowaniem inwestorów, ale MF nie miało problemów ze sprzedażą wszystkich oferowanych papierów.

— Średnia rentowność obligacji wyniosła 15,44 proc. i jest ona dość wysoka w porównaniu z oprocentowaniem 52-tygodniowych bonów skarbowych. Biorąc jednak pod uwagę, że MF zrezygnowało z premii wysokości 100 pkt, popyt i cena obligacji spadły w porównaniu z poprzednim przetargiem — mówi Robert Maciejewski, dealer PBK.

Najniższa przyjęta cena za obligacje o nominalnej wartości 1000 zł wyniosła 1000,5 zł. To blisko 8 zł mniej niż na czerwcowej aukcji.

MF zwiększy w sierpniu emisję 3-letnich obligacji detalicznych o 400 mln zł, do 1 mld zł. Zdaniem Roberta Maciejewskiego, MF korzysta z wysokiego popytu na te papiery. Biorąc pod uwagę, że rząd nie oszacował do końca strat wyrządzonych przez tegoroczną powódź, dodatkowe fundusze będą bardzo potrzebne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy