MFT Malta ma kosztować 1,5 mln zł

Sławomir Erkiert
opublikowano: 08-06-2001, 00:00

MFT Malta ma kosztować 1,5 mln zł

XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta 2001 w Poznaniu kosztować będzie 1,5 mln zł. Organizatorem festiwalu jest Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Najwięcej pieniędzy na festiwal wykłada główny sponsor Von Der Heyden Group, niemiecka firma developerska, która była inwestorem Poznańskiego Centrum Finansowego i siedziby Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w Warszawie. Dokładna kwota sponsoringu nie została ujawniona. MFT Malta odbędzie się 26-30 czerwca.

Festiwal wspierają finansowo także instytucje publiczne: Ministerstwo Kultury, Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski, TVP2 oraz Polkomtel.

W ramach tegorocznego programu Malta, Malta OFF i Poznań na Malcie wystąpi ponad 60 teatrów, które zaprezentują ponad 100 spektakli. Miendzynarodowy Festiwal Teatralny na Malcie to największa tego typu impreza w Europie. W ubiegłym roku ponad ponad120 spektakli obejrzało150 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sławomir Erkiert

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu