MFW: amerykański rynek akcji jest przewartościowany

opublikowano: 16-10-2019, 15:14

Środowisko niskich stóp spowodowało poszukiwanie rentowności i przyczyniło się do wysokich wycen ryzykownych aktywów, w tym amerykańskich akcji, ogłosił Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

- Rynki akcji wydają się przewartościowane w Japonii i USA – głosi raport MFW.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Do przewartościowania amerykańskiego rynku akcji doszło już wiosną tego roku. MFW ostrzega, że przewartościowanie zwiększa ryzyko nagłego załamania notowań. Autorzy raportu wskazują, że inwestorzy wydają się wierzyć, że Fed i inne banki centralne będą szybko reagować na zacieśnianie warunków finansowych, „natychmiastowo zapewniając ubezpieczenie przed znaczącym spadkiem cen akcji”. Wiara w ratunek z banków centralnych przyczyniła się do ignorowania przez inwestorów napięć w handlu międzynarodowym i niepewnej perspektywy globalnej gospodarki, twierdzi MFW. Od kwietnia akcje spółek w USA drożeją pomimo spadku wycen w oparciu o fundamenty, spowodowanych większą niepewnością dotyczącą zysków, wskazują autorzy raportu.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy