MFW: amerykański rynek akcji jest przewartościowany

opublikowano: 16-10-2019, 15:14

Środowisko niskich stóp spowodowało poszukiwanie rentowności i przyczyniło się do wysokich wycen ryzykownych aktywów, w tym amerykańskich akcji, ogłosił Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

- Rynki akcji wydają się przewartościowane w Japonii i USA – głosi raport MFW.

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Do przewartościowania amerykańskiego rynku akcji doszło już wiosną tego roku. MFW ostrzega, że przewartościowanie zwiększa ryzyko nagłego załamania notowań. Autorzy raportu wskazują, że inwestorzy wydają się wierzyć, że Fed i inne banki centralne będą szybko reagować na zacieśnianie warunków finansowych, „natychmiastowo zapewniając ubezpieczenie przed znaczącym spadkiem cen akcji”. Wiara w ratunek z banków centralnych przyczyniła się do ignorowania przez inwestorów napięć w handlu międzynarodowym i niepewnej perspektywy globalnej gospodarki, twierdzi MFW. Od kwietnia akcje spółek w USA drożeją pomimo spadku wycen w oparciu o fundamenty, spowodowanych większą niepewnością dotyczącą zysków, wskazują autorzy raportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane