MFW chce pomóc Ukrainie

17-10-2008, 15:01

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) gotów jest wesprzeć Ukrainę w walce z następstwami światowego kryzysu finansowego - oświadczyła w piątek w Kijowie szefowa misji MFW Ceyla Pazarbasioglu.

"Gotowi jesteśmy wam pomóc" - powiedziała Pazarbasioglu podczas spotkania z premier Ukrainy, Julią Tymoszenko.

Szefowa ukraińskiego rządu nie ukrywała, że Kijów zainteresowany jest kredytami od MFW.

"Myślę, że przekonaliście się państwo, iż mimo trudności utrzymujemy tempo wzrostu produktu krajowego brutto na przyzwoitym poziomie 6,9 procent" - przekonywała.

Tymoszenko podkreśliła, że Ukraina zaczęła już odczuwać wpływ kryzysu światowego na własną gospodarkę. Dotyczy to w szczególności branży metalurgicznej i chemicznej.

Na początku października podano, że w związku z kryzysem na Ukrainie wygaszono 17 z 36 pieców hutniczych, a w magazynach zalega już miesięczna produkcja.

Pazarbasioglu nie uściśliła, na jaki kredyt mogą liczyć Ukraińcy. Dzień wcześniej Tymoszenko oświadczyła, że MFW może udzielić Ukrainie pożyczki w wysokości od 3 do 14 mld dolarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / MFW chce pomóc Ukrainie