MFW jest wstrząśnięty

Katarzyna Zajdel-Kurowska, przedstawicielka Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtownie
13-04-2010, 11:10

Nikt nie wątpi w siłę polskiej gospodarki - przekonuje Katarzyna Zajdel-Kurowska, przedstawicielka Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Katarzyna Zajdel-Kurowska, ekonomistka MFW
Zobacz więcej

Katarzyna Zajdel-Kurowska, ekonomistka MFW

Tragedia pod Smoleńskiem wywołała ogromne poruszenie wśród pracowników Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dominique Strauss-Kahn, dyrektor zarządzający, na rozpoczęcie poniedziałkowego posiedzenia złożył na moje ręce kondolencje dla polskiego narodu. Od rana wyrazy współczucia i solidarności przekazują też moi koledzy ze wszystkich krajów. Wszyscy w MFW zdają sobie sprawę, że to co stało się w Polsce, jest wydarzeniem bez precedensu.
Jednak nikt w Funduszu nie ma najmniejszych wątpliwości, że polska gospodarka ma silne fundamenty i ostatnie wydarzenia tego nie zmieniają. Procesy gwarantujące funkcjonowanie państwa zostały zachowane. W sobotę doświadczyliśmy ogromnej straty i tragedii, ale prawo przewiduje, co w takich sytuacjach robić. Od strony makroekonomii i rynków finansowych, nie ma się czego obawiać. Ostatnia analiza MFW, zakończona miesiąc temu, wykazała, że gospodarka jest na ścieżce wzrostu, a sektor finansowy pozostaje zdrowy. Te wnioski są cały czas aktualne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Zajdel-Kurowska, przedstawicielka Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtownie

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MFW jest wstrząśnięty