Czytasz dzięki

MFW: niemiecka gospodarka korzysta ze słabego euro

opublikowano: 15-07-2015, 21:29

Słabsze euro i niższe ceny energii są potężnym wsparciem dla niemieckiej gospodarki, dając Berlinowi miejsce dla wzmocnienia wzrostu gospodarczego w średnim okresie i zmniejszenia nierównowagi zewnętrznej, ocenia Międzynarodowy Fundusz Walutowy, na który powołuje się Reuters.

Największa europejska gospodarka korzysta z osłabienia euro i niższych cen energii, opierając się na zdrowej sytuacji budżetowej i odpowiednich bilansach przedsiębiorstw i gospodarstw domowych 0 napisał MFW w najnowszym raporcie.

Bloomberg

Zdaniem instytucji Berlin powinien dążyć do podkreślenia średnioterminowego wzrostu i redukcji nierównowagi zewnętrznej

W maju niemiecki eksport rósł w najwyższym tempie w tym roku, a nadwyżka handlowa osiągnęła rekordową wartość rzędu 22,8 mld EUR.

MFW potwierdził swoją prognozę wzrostu dla niemieckiej gospodarki oczekując dynamiki PKB na poziomie 1,6 proc. w tym roku i 1,7 proc. w roku 2016.  Projekcja jest nieco niższa niż niemieckiego rządu, który przewiduje wzrost w skali 1,8 proc. w tym roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane