MG pomoże pokazać się na targach CeBIT...

MBE
opublikowano: 05-01-2012, 00:00

Ministerstwo Gospodarki zapewni firmom biorącym udział w targach CeBIT wsparcie techniczne i merytoryczne.

W marcu w niemieckim Hanowerze po raz kolejny odbędą się targi branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) — CeBIT 2012. Ministerstwo Gospodarki zachęca polskie firmy do udziału w tym wydarzeniu i zapowiada, że mogą oni liczyć na wsparcie organizacyjne, techniczne i merytoryczne.

Resort przygotowuje stoisko narodowe, które będzie promowało polską branżę ICT. Stworzy przestrzeń konferencyjną, na której każdego dnia będą się odbywać prezentacje tego sektora pod hasłem „Poland Land of Opportunities”. Ministerstwo zapewnia, że stworzy również polskim przedsiębiorcom komfortowe warunki do prowadzenia rozmów biznesowych.

Firmy nie będą mogły wystawiać się jednak na stoisku indywidualnie, gdyż jak tłumaczy resort — jest ono przeznaczone na ogólną promocję branży i stosowanych w niej rozwiązań. Na stoisku zaprezentują się także polskie uczelnie wyższe, parki technologiczne i klastry ICT.

Targi CeBIT to najważniejsze wydarzenie branży teleinformatycznej, organizowane od 1986 r. jako samodzielna impreza wystawiennicza. Tegoroczna edycja potrwa od 6 do 10 marca. Głównym tematem wydarzenia będzie „Managing Trust — Zarządzanie zaufaniem”.

Impreza ma umożliwić dyskusję o kwestii zabezpieczeń we współczesnym zdigitalizowanym świecie. W trakcie targów będzie więc mowa o zabezpieczeniach fizycznych, bezpieczeństwie procesów i rozwiązań oraz zaufaniu użytkowników do poszczególnych systemów, a także o kwestiach polityczno-gospodarczych, takich jak ochrona danych i dóbr osobistych. Wystawcy i uczestnicy zajmą się też problemami związanymi ze zwalczaniem przestępczości internetowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu