MG: więcej środków budżetowych na inwestycje zagraniczne

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 29-08-2006, 18:53

Ministerstwo Gospodarki wystąpiło do Ministerstwa Finansów o zwiększenie w budżecie na 2007 r. wydatków na programy wieloletnie, związane z inwestycjami zagranicznymi - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej wiceminister gospodarki Andrzej Kaczmarek.

Ministerstwo Gospodarki wystąpiło do Ministerstwa Finansów o zwiększenie w budżecie na 2007 r. wydatków na programy wieloletnie, związane z inwestycjami zagranicznymi - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej wiceminister gospodarki Andrzej Kaczmarek.

"Przedmiotem przedłożenia ministra jest znalezienie odpowiednich środków na programy wieloletnie. Przypomnę, że ustanawiamy szereg programów wieloletnich dla inwestorów zagranicznych" - powiedział Kaczmarek.

Jak powiedział, dotychczas na programy dla inwestorów przeznaczano w budżecie państwa ok. 100 mln zł rocznie. Jednak obecnie trzeba przeznaczyć na ten cel więcej środków, ponieważ rośnie liczba inwestycji zagranicznych.

"Myślę, że w przyszłym roku będziemy potrzebowali dwa razy tyle (200 mln zł - PAP), bo te zobowiązania przyrastają. Dziś wiemy, że mamy zakontraktowane 150 mln zł" - powiedział wiceminister.

Resort gospodarki chce też zwiększenia środków na program związany z innowacyjnością gospodarki. Kaczmarek nie sprecyzował, o jaką kwotę chodzi.

Według wiceministra, poza tymi pozycjami przyszłoroczny projekt budżetu Ministerstwa Gospodarki "niewiele różni się od budżetu tegorocznego".

W budżecie na 2006 r. zaplanowano 316 mln zł na działania rozwojowe, w tym 75 mln zł dla małych i średnich przedsiębiorstw i 52 mln zł na wsparcie handlu zagranicznego. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MG: więcej środków budżetowych na inwestycje zagraniczne