MG: wsparcie 5,3 złamane

Dariusz Karolak
09-09-2002, 00:00

Na Mostostalu Gdańsk zrealizował się czarny scenariusz, przełamania historycznego wsparcia 5,3. Reakcje inwestorów, na rynku, na którym wszyscy tracą są trudne do przewidzenia i bardzo nerwowe, stąd ryzyko otwierania pozycji na MG znaczne.

W oparciu o AT nie można wyznaczyć wiarygodnych wsparć. Ewentualna decyzja o zakupie powinna zostać poprzedzona rozpoznaniem, najlepiej rozmową z zarządem. Musi być coś na rzeczy, skoro bezczynnie topnieniu portfela przygląda się OFE Skarbiec i CU posiadające ponad 5 proc. kapitału akcyjnego. Niestety akcje posiada również Stocznia Gdynia, a o kondycji i płynności branży stoczniowej wiele mówić nie trzeba. Ewentualne odreagowania napotkają opór przy minimum z XII'95, 5,3, czyli tam, gdzie środek wstęgi dziennej (średnia ważona z 20 sesji) znajdzie się w okolicach środy. Dolna krawędź wstęgi tygodniowej ucieka kursowi i znajduje się na 3,4. Zarząd milczy, najwyraźniej nie widząc nic niestosownego w tym, jak szybko rynek rujnuje portfele akcjonariuszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / MG: wsparcie 5,3 złamane