Michael Burry stawia przeciwko Cathie Wood

opublikowano: 16-08-2021, 19:28

Michael Burry, inwestor znany dzięki książce i filmowi “The Big Short”, zdecydował się postawić na rynku przeciwko gwieździe Wall Street Cathie Wood oraz jej ARK Innovation ETF.

Należący do Burry’ego Scion Asset Management miał na koniec drugiego kwartału opcje sprzedaży 235,5 tys. akcji ARK Innovation ETF, wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu dla regulatora. Wartość tej pozycji to prawie 31 mln USD.

Michael Burry
Michael Burry

Przez ostatni rok flagowy ETF Cathie Wood i jej firmy Ark Investment Management przyciągnął miliardy dolarów od inwestorów skuszonych doskonałymi wynikami osiągniętymi w 2020 roku. W ostatnim czasie perspektywy inwestycji Wood w spółki wzrostowe nie są już tak dobre, bo inwestorzy coraz chętniej wybierają spółki „value” w obliczu wyraźnej poprawy sytuacji gospodarczej. Burry wskazuje i ostrzega także przed wysokimi wycenami spółek wzrostowych, które jego zdaniem nie są do utrzymania w dłuższym okresie.

Inwestor, który dorobił się wielkich pieniędzy stawiając na załamanie rynku nieruchomości w 2008 roku, od pewnego czasu pośrednio gra przeciwko Wood, która ma dużo akcji Tesli. W poniedziałek okazało się, że Burry zwiększył grę przeciwko spółce Elona Muska i ma już opcje sprzedaży 1.075.500 akcji Tesli. Na koniec pierwszego kwartału miał opcje sprzedaży 800,1 tys. akcji tej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane