Microsoft inwestuje miliardy w sztuczną inteligencję

skib/, Reuters
opublikowano: 23-01-2023, 18:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Microsoft ogłosił, że zainwestuje “wiele miliardów” w rozwój sztucznej inteligencji opracowywanej przez firmę OpenAI. Gigant technologiczny chce prześcignąć w tej kwestii właściciela Google, Alphabet - przekazał Reuters.

Dado Ruvic / Reuters / Forum

Microsoft już cztery lata temu przeznaczył 1 mld dolarów na inwestycję w OpenAI, start up, który współtworzył m.in. Elon Musk. W ramach współpracy korporacja opracowała specjalny superkomputer do zasilania technologii sztucznej inteligencji.

W poniedziałek gigant ogłosił na blogu “trzecią fazę” partnerstwa z OpenAI, którą ma być “wieloletnia, wielomiliardowa inwestycja”, w ramach której będzie dalej rozwijany superkomputer oraz tworzona chmura obliczeniowa.

Nie jest znany koszt inwestycji, jednak niektóre media szacują, że wyniesie 10 mld USD. Microsoft zamierza stać się wraz z OpenAI liderem na rynku sztucznej inteligencji.

Pod koniec ubiegłego roku OpenAI uruchomiło prototyp chatbota ChatGPT, który potrafi na polecenie tworzyć prozę i poezję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane