Microsoft pozbywa się mobilnej marki Nokia

Microsoft rezygnuje z marki Nokia dla nowych urządzeń, a dzieje się to mniej niż rok po przejęciu komórkowego biznesu fińskiego koncernu.

Nowe smartfony Nokia Lumia będą oferowane jako Microsoft Lumia. Decyzja o rezygnacji z marki Nokia została podjęta mimo zgody na jej używanie na produktach mobilnych przez 10 lat.Microsoft kupił komórkowy dział Nokii w kwietniu tego roku. Transakcja miała wartość 7,2 mld USD. Satya Nadella, nowy prezes Microsoftu, ogłosił w lipcu, że pracę straci 18 tys. osób, z czego 12,5 tys. to pracownicy zatrudnieni w przejmowanym od Nokii dziale produkcji telefonów. Nokia była kiedyś potentatem na rynku telefonów komórkowych, ale nie potrafiła przebić się na lukratywnym rynku smartfonów, zdominowanym przez Apple’a i Samsunga. Po sprzedaży działu komórkowego skupia się na produkcji sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych i usługach nawigacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane